بی بی سحر

بی بی سحر «بی بی ترین» بی بی دنیا


آنروزها که هنوز می شد آسمان را دید و خانه ها یک طبقه یا به ندرت دو یا سه طبقه بودند و آنروزها که هنوز «کودکی» ها ساده و به دور از هیاهوی تکنولوژی امروز در کوچه های خلوت در کنار همبازی ها و در خانه های بدون رایانه شکل می گرفت... آنروزها که هنوز طعم دلچسب چای و غلغل سماور نفتی و «بی بی» و «قصه» و «رویا» و ذائقۀ من و کودکان آنروز نشسته بود، خداوند به جمعه خانواده ما مهر بی منتهایش را در کالبد پیرزنی مهربان با چارقد سفید و پیراهن گلدار و چشمانی به رنگ آسمان و قلبی به پهنای آسمان ارزانی داشت. «بی بی سحر»- مادر پدرم- تجسم عینی بی بی همیشۀ قصه های رویایی امروز است.

آنروزها که هنوز می شد آسمان را دید و شب های تابستان ستاره هایش را دست و دلبازانه به چشمان همۀ آدم ها هدیه می دادند و هنوز ارتفاع ساختمان ها و کدورت دود آنها را از ما نگرفته بود، پشت بام خانۀ کوچک یک طبقۀ ما مأمن خواب من و بی بی و برادرم بود. «بی بی سحر» با قصه های همیشگی اش ما را به عالم خواب می برد. قصه هایی که اگر چه تکرار قصه های شب قبل بود اما هیچوقت تکراری نبود!...

«بی بی سحر» عصارۀ مهربانی و قانون تلاقی رنگ های زیبای خدا را با زندگی من بود..روحش شاد.

عنوان این دفتر تنها ادای دینی است هر چند ناچیز در برابر دریای مهربانی های بی بی قصۀ زندگیم.

تا سال 1370 که شروع آشنایی من با استاد علی عمرانی در فرهنگسرای یافت آباد بود. هنوز شعرهایم رنگ و بوی شعر به مفهوم امروزی نداشت و بیشتر سعی در تقلید از سبک های خراسانی و عراقی داشتم اما آشنایی من با استاد عمرانی موجب شد که جدای از شناختن شعر امروزی با نکات مهم «تناسب زبان شعر با زمان امروز» آشنا شوم.

این مجموعه حاصل حمایت های بی دریغ دوست و همکار بسیار عزیزم جناب آقای دکتر احمدرضا ریحانی یساولی است که اگر حمایت و ترغیب اینجانب از سوی ایشان نبود این مجموعه اشعار نیز در کنار بسیاری از اشعار و داستان ها و خاطرات و ... در بایگانی منزل خاک می خورد و همچنین لازم است از زحمات بی دریغ سرکار خانم مهرناز حسین زاده در تایپ و ویرایش ها و اصلاحات متوالی و جناب آقای سعید قنصوری که مشتاقانه در هدایت و تنظیم مجموعه به سمت چاپ و تهیه طرح جلد و ... گام برداشتند تقدیر و تشکر نمایم.

نیز از تمام بزرگوارانی که در طول مسیر آشنایی اینجانب با شعر، قاب زندگی ام را از رنگ های زیبای وجود خود انباشتند و اینک رنگین کمان تصویر زندگیم با مدد باران دانش و مهر آنهاست که نمایان شده است.

رضا جودکی

این توصیفی بود از کتاب«بی بی سحر» مجموعه اشعار  رضا جودکی .

قیمت این کتاب 5500 تومان است که برای تهیه آن می توانید با شماره 09126078669 تماس حاصل فرمایید.


تبلیغ تستی
» رمز عبورم را فراموش کرده‌ام؟

» عضویت در سایتپایان نامه و پروژه تحقیق

شبكه طراحان گرافيك ايرانرمان پروانه سوخت،‌شمع گريست، رابطه دو زن با دو مرد

سايت اطلاع رساني و تصويري اولين تورهاي تخصصي گرافيك ايران، تصاوير مربوط به تورهاي عكاسي ماسوله و  عكاسي و نقاشي غار  كتله خور زنجانIRIran Network