درباره ما

مؤسسه فرهنگی هنری گرافیک در سال 1368 در راستای ارتقای اهداف فرهنگی و هنری در زمینه هنر خصوصاً گرافیک تأسیس شد .  به جرأت و بدون مبالغه و تبلیغ می توان اظهار داشت که مؤسسه فرهنگی و هنری گرافیک در آغاز تأسیس تا کنون در روند شکل گیری فرهنگ گرافیک نقش پایه ای و اساسی را در ایران به عهده گرفته است . که این مطلب را می توان با مقایسه سالهای قبل از 1368  ( نبود یک ژورنالیسم مطبوعاتی و ناشناخته بودن گرافیک و هنرمندان و صنعتگران این رشته و نبود تخصص گرایی در شاخه های مختلف گرافیک ) با سالهای بعد از 1368 تا کنون با روند شکل گیری اولین مجله گرافیک ایران با نام گرافیک و اولین گروههای تخصصی گرافیک و اولین گالری تخصصی گرافیک و اولین تورهای تخصصی گرافیک مشاهده نمود . که باز قابل اذعان است که در روند ارائه طرح حای نوین و ایده های سازنده در زمینه های مختلف هنری به اقشار مختلف هنری در جامعه از هنرمندان آزاد رشته های هنر گرفته تا شرکت های تبلیغاتی و شرکت هایی که به نوعی با رشته گرافیک در ارتباط هستند ، این مؤسسه نقش حیاتی داشته است . و این روند را می توان در توسعه شرکت های تبلیغاتی ، افزایش هنرستانهای گرافیک و افزایش مطبوعات گرافیک مشاهده نمود . به طوری که تمامی آنها از ایده های نوین مؤسسه در جهت تأسیس و پیشبرد اهدافشان به شکلی کاملاض آشکار استفاده نموده اند . و حتی افزایش تماس های روزانه به مؤسسه از  طرف هنرجویان گرافیک، هنرستانها ، دانشگاهها، شرکت های تبلیغاتی به خصوص در شهرستانها و سایر نشریات تخصصی گرافیک ، چاپ و تبلیغات منوط این علت می باشند .  

 بخش های مؤسسه به شرح زیر می باشد:

1- تاپ گرافیک: بخش انجام کارهای طراحی گرافیک و تیلیغات با شعار « ما مبلغ شماییم .»

2- مجله گرافیک: اولین نشریه بین المللی و تخصصی هنری گرافیک که در بخش های مختلف هنری از جمله: آموزش هنر، مصاحبه های هنری، اخبار نمایشگا ههای هنری با اقشار مختلفی از هنرمندان ، صنعتگران، مراکز آموزشی ، مراکز دولتی ، کارخانجات در ارتباط می باشد .

3- انتشارات هفت آسمان: ناشر کتابهای هنری . از جمله: کتابهای : آغاز گرافیک ایران، ده سال گرافیک ایران، دودهه گرافیک ایران، گرافیک هنر کاربردی ،گرافیک هنرمدرن،گرافیک هنر دیجیتال .

4- اولین گروههای تخصصی هنر گرافیک ایران: شامل گروههای تخصصی : آرم ، عکس، بسته بندی، سه بعدی، تصویر سازی ، نقاشی ، انیمیشن ، مجسمه سازی، غرفه سازی، سررسید و تقویم، وب، مالتی مدیا ، چاپ، و ... می باشد . که هر کدام از این گروهها در جهت تخصصی کردن گرافیک و رشد وتعالی آن قدم بر می دارند . که به مثابه شکل گیری گروههای جدید گرافیک ، این گروهها در حال افزایش هستند .

5- گالری تخصصی گرافیک: اولین گالری تخصصی هنر گرافیک ایران . برای نمایش و فروش آثار هنری وصنعتی در شاخه های مختلف هنر و صنعت .

6- کتابفروشی هفت آسمان: محل عرضه و فروش کتاب، مجله، سی دی و انواع هدایای تبلیغاتی .

 7- اولین تورهای تخصصی گرافیک: برگزار کننده انواع تورهای هنری و تخصصی در شاخه های مختلف هنر و گرافیک در داخل و خارج از کشور .

8- چاپخانه هفت رنگ: محل چاپ آثار هنری و صنعتی در زمینه های مختلف با انواع دستگاههای افست و دیجیتال بر روی انواع کاغذ ، سی دی ، دی وی دی ، پلاستیک، چوب، فلکسی، فلز و ...


تبلیغ تستی
» رمز عبورم را فراموش کرده‌ام؟

» عضویت در سایتپایان نامه و پروژه تحقیق

شبكه طراحان گرافيك ايرانرمان پروانه سوخت،‌شمع گريست، رابطه دو زن با دو مرد

سايت اطلاع رساني و تصويري اولين تورهاي تخصصي گرافيك ايران، تصاوير مربوط به تورهاي عكاسي ماسوله و  عكاسي و نقاشي غار  كتله خور زنجانIRIran Network